TÜREK 2019

 

5-6 Kasım 2019 tarihlerinde Sheraton Otel Ankara’da düzenlenen 8. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi TÜREK2019, bu sene “Rüzgar Enerjisi, Memleket Meselesi” temasıyla gerçekleştirildi.

Sektörde yer alan 6 kamu ve uluslararası, 60 özel sektör paydaşının büyük bir özveri ile sahiplendiği TÜREK2019 etkinliği, rüzgara yön veren bürokrasi ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Rüzgar sektöründe sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak yeni destekleme mekanizması, rüzgarda yeni stratejik yol haritası ve yan sanayiinin geliştirilmesi gibi sektörü yakından ilgilendiren 9 önemli konu başlığı, 52 çok değerli ulusal ve uluslararası konuşmacı tarafından değerlendirildi.

Etkinliğin ikinci gününde Kongre programına paralel olarak biri Danimarka Büyükelçiliği tarafından desteklenen delegasyon olmak üzere, sektörle ilgili 5 farklı konuda yan etkinlik düzenlendi. Kongre’de ülkemizde üretimi gerçekleştirilen jeneratör, rüzgar aracı, türbin modeli gibi türbin ekipmanları ve santral sahasında kullanılan ekipmanlardan örnekler sergilendi. İki gün süren Kongre’ye yaklaşık 1.900 ziyaretçi katılım sağladı.