Av. Mehmet Feridun İZGİ

Denetim Kurulu Üyesi

Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nde tamamlayarak 2001 yılında mezun olmuş, 2006 yılında Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı`nı tamamlamıştır.

Avukatlık kariyerine 2003 yılında Hyundai Assan Otomotiv San ve Tic. A.Ş. hukuk departmanında şirket avukatı olarak başlayan İzgi, 2008 yılında Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. hukuk ekibine kıdemli şirket avukatı olarak katılmıştır. 2010 yılında avukatlık kariyerine kısa bir ara vermiş ve ziyaretçi doktora adayı olarak gittiği Columbia Üniversitesi`nde üç dönem enerji hukuku, çevre hukuku ve iklim değişikliği alanlarında çalışmalarda bulunmuştur. 2012 yılı başında Türkiye`ye dönmüş, bir danışmanlık şirketinde bir süre kıdemli danışman olarak görev yapmış, akabinde 2013 yılında ortağı Elvan Sevi Bozoğlu ile birlikte Bozoğlu İzgi Avukatlık Ortaklığı`nı kurmuştur.

Başta uyuşmazlık çözümü, sözleşme danışmanlığı, iş hukuku, şirketler hukuku ve enerji hukuku alanları olmak üzere, ticari hayatta ortaya çıkan özel hukuk meselelerinde çeşitli endüstrilerden kurumsal müvekkillerine destek olan İzgi, Bozoğlu İzgi Avukatlık Ortaklığı`nın bu alanlarda çalışan ekiplerine liderlik etmektedir. Bugüne kadar çok sayıda enerji ve altyapı projesinin değişik aşamalarında görev almış ve hukuki danışmanlık sunmuştur. Bu kapsamda inşaat, satın alma, mühendislik ve proje finansman sözleşmeleri başlıca ilgi alanlarını oluşturmaktadır. İzgi, ayrıca çok sayıda birleşme ve devralma sürecini yönetmiş ve hukuki görüş vermiştir. Bir dönem Özyeğin Üniversitesi`nde misafir öğretim üyesi olarak enerji hukuku alanında yüksek lisans dersleri veren İzgi; Bahçeşehir Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi başta olmak üzere enerji hukuku alanında çok sayıda seminer vermiş, konferans ve panellerde konuşmacı olmuştur. İzgi, 2019 yılından bu yana Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği denetim kurulu üyesidir.