Murat ÇOLAKOĞLU

Denetim Kurulu Üyesi

1993’ten bu yana PwC’de çalışan ve 2006 yılından beri şirket ortağı olarak görev yapan Murat, enerji, altyapı ve madencilik sektöründe, medya ve finans konularında, yasal uyum ile ilgili diğer konularda ve stratejik ve operasyonel liderlik alanlarında danışmanlık sunmaktadır. Murat, portföyünde yer alan müşterilere hizmet sunan dünya standartlarındaki denetim ekiplerinde ekip lideri ve koordinatör olarak görev yapmıştır. Bu müşterilere en üst düzeyde danışmanlık hizmeti sunmuştur.

Diğer uzmanlık alanları, vizyon ve misyon planlaması, iş geliştirme ve büyüme, hizmetler ve ürünler, sözleşme müzakeresi, pazarlama, finans, bütçe ve maliyet yönetimi, basılı ve görsel medya ilişkileri, ekip oluşturma ve performans iyileştirmesidir.

Şu anda, EMEA Bölgesi Enerji ve AltyapıLiderlik Ekibinin bir parçası olan Murat, ayrıca şirketimizin, Enerji, Altyapı ve Madencilik Sektörü Türkiye Ülke Lideri olarak görev yapmaktadır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) unvanına haiz olan Murat, TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) Enerji Çalışma Komiteleri üyesidir. Murat, Boğaziçi Enerji Kulübü’nün de (Bosphorus Energy Club) başkan yardımcısıdır.

Murat, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri bölümü mezunudur ve İngilizce bilmektedir.

Şu anda Bilgi Üniversitesi’nde Yönetici MBA programında “Energy Policy” adlı dersi vermektedir.